Cél

Minden - Ami - SZJG

2011. február 26., szombat

Ki lesz a borítón?

Íme a nyetesek:


"Ha lenne igazi Szent Johanna gimi, én biztos, hogy odajárnék!" Enyingi Viktória
"Ez a könyv egyszerűen segített megérteni önmagam." Somogyi Kata
"Azóta hiszek a csodákban, amióta ennek a könyvnek köszönhetően megszerettem az olvasást." Bankó Bianka
"Nem is tudom, hogy élhettem a Szent Johanna gimi nélkül." Ryba Zsanett

Gratulálok a nyerteseknek!

2011. február 25., péntek

!!! INFÓ AZ SZJG 4. -ről !!!

Megérkezett a borító!!!
Hát nem szuper?!
A borító alapján már elindult a találgatás a Facebook-on, érdemes végigolvasni az elméleteket a várható történettel kapcsolatban (ITT).
Még érdekesebb a dolog, ha utána elolvassuk a könyv tájékoztatóját a Ciceró oldalán.
Hát ez minden rajongónak felcsigázza a kíváncsiságát! Kár, hogy még több, mint egy teljes hónapot kell várni a könyvre. =( De valószínűleg megéri várni! =D

Vélemények?

2011. február 22., kedd

Újdonságok (SZJG4 infó!!!)

Nos SZJG fanok, készen álltok egy kis chat-elésre? Az SZJG Facebook oldalára ugyanis megérkezett az új chat funkció, szóval akit érdekel, az KATT IDE!!! Jó a fórum és az I luv Máday group után megint beszélgetni. =D
A másik hír, hogy felkerült az SZJG 4. videója!!! Ezt ITT találjátok meg. Nézzétek végig, mert a végén kiderül a 4. rész címe. (Nem árulom el egyenlőre =D) Mostantól mehet a fejtörés, hogy mire utal a cím.
A harmadik kis hírem, hogy (chat-elés közben) Laura azt írta (igen, ő is fent van, szóval érdemes fölmenni), hogy péntek-szombat környékén felkerül a netre a 4. rész borítója!!!!!!!!!!!!!!! Én már naygon izgulok! Elméletben a rajongók felírásaiból rengeteg érkezett, szóval még várni kell, hogy megtudjuk, kié kerül rá, de a címoldal hétvégén látható lesz.
A következő találkozó pedig már az L&L Könyvesbolti megjelenéssel egybekötött dedikálás lesz! (április 8-9.)
Ja és majd elfelejtettem, hogy megjelent már régebben (bocsi) a Suliújság februári száma: KATT!!! Ez majdnem kétszer olyan hosszú, mint az 1. (januári). A következő szám (márciusi) közvélemény kutatásához ismét kérném a segítségeteket! Szavazzatok oldalt. a már megszokott módon. Előre is köszi!

2011. február 6., vasárnap

További interjúk és egyre több érdekesség

Most olvastam egy csomó interjút a Meg Cabot Fan Club oldalán, amit Leiner Laurával készítettek emberek. Ezek is megtekinthetek már a Leiner Laura menüpontban.
Az érdekesség a múltkorihoz hasonlóan ismét a (remélhetőleg csak MÉG) képzeletbeli SZJG-filmmel kapcsolatos. Nézzétek:

"Mi a véleményed a megfilmesített könyvekről? Tervezed regényeid megfilmesítését esetleg?
Egy könyv megfilmesítése mindig nagy felelősség, hiszen az esetek többségében már van egy olvasótábor, akik mindannyian máshogy képzelték el a szereplőket, a helyszínt, de még akár a stílust és hangulatot is, így szinte lehetetlen megfelelni. Mégis úgy gondolom, hogy néhány film kifejezetten jól sikerült, azonban előfordult már borzalmas eset is, amikor a nézők és az olvasók is fogták a fejüket... J Ennek ellenére határozottan szeretném, ha néhány regényemből film készülne, de ez azért nem ennyire egyszerű... Az biztos, hogy én írnám a forgatókönyvet, és a szereposztásról kikérném az olvasók véleményét."


Szerintem egy ilyen előkészítésű filmnek mindannyian örülnénk, nem? Nos, vélemények?

SZJG 4. az L&L Könyvesboltban!!!

Fantasztikus hír!!!


Szóval 6 nappal korábban, dedikálással egybekötve kaphatjuk meg az új könyvet? Ezt nem érdemes kihagyni!!! De azért a könyvfesztiválra is illik kimenni, pláne, hogy addigra sajnos a gyorsolvasók már rég túl vannak a könyvön. =( Kár. Akkor majd várhatjuk az 5.-et.

2011. január 24., hétfő

Interjúk

_kepek/laura.jpgA Ciceró oldalán és megjelent egy interjú Leiner Laurával, valamint egy másik az Online Suliújságban. Már mindkettőt megnézhetitek Laura menüpontjában.
Egy aprócska dolgot vettem észre az egyik interjúban és ezt még feltétlenül meg szeretném osztani veletek. Amikor arról beszélgettünk, hogy milyen lenne, ha az SZJG-ből film készülne, egy csomóan azt írták, hogy nem szeretnék, csak ha könyvhű lenne az adaptáció. Sokan vagyunk így ezzel és abban maradtunk, hogy az lenne a legjobb, ha Laura írná a forgatókönyvet. Mikor ezek után ma a következővel találtam magam szemben nagyon megörültem:

Ha nem író lennél, milyen más foglalkozást tudnál magadnak elképzelni?
Forgatókönyvíró! Esetleg még gitáros, de tehetség híján ez elképzelhetetlen, tehát marad a forgatókönyvírás. :D


Hát nem lenne remek, ha valóra válna a könyvhű SZJG-film ötlete? És még Laurának is szórakoztató lenne! Kinek mi a véleménye?

2011. január 23., vasárnap

Megjelent az 1. online suliújság!!!

Minek is szaporítsam tovább a szót: KATT!!! Nekem nagyon tetszik és nektek?
A Februári szám úgy saccolom febr. 4-e után kb. egy hét múlva érkezik, annak a Valentin-nap lesz a témája.