Cél

Minden - Ami - SZJG

2011. szeptember 28., szerda

Órarend-mánia

Még alig kezdődött el az Órarend verseny a Szent Johanna Gimi Facebook oldalán, már most rengeteg nevezés érkezett. Ezek között vannak amatőrebb munkák, de egyesek művein meglátszik, hogy nem először használják a Photoshopot vagy efféle programokat. Úgy gondolom, hogy tényleg érdemes kinyomtatni és használni párat, mert nagyon klasszak lettek, úgyhogy itt van 1-2 ízelítőnek, a többi, szebbnél szebb munkát pedig ITT találjátok.

 

2011. szeptember 19., hétfő

Ustream ötletek + SZJG tábor?

Tegnap volt a második élő videochat Laurával az Ustream.tv -n. Ez a fajta kapcsolattartás a rajongókkal a külföldi sztároknak bevált és a tegnapi beszélgetés után én azt mondom, az SZJG Rajongói Klubnál is működőképes, bár a kép többször akadozott.
Sajnos nem tudtam nektek semmit menteni, de felvázolom, hogy miről volt szó nagyjából. Laura hosszabban magyarázott a fanfiction-ökről. Azt mondta ő mint íróként, mint olvasóként ellenzi azóta, mióta a Harry Potter 8-at olvasta. =D Laura humora egyébként erősen közrejátszott a jó "hangulat" elérésében, de emellett olyan fontos dolgokról is szó volt, mint a reménybeli külföldi megjelenések, amiknek nagyon örülne, valamint az oly sokat emlegetett lehetőség: a film! Az írónő a sorozat ötletét preferálja, hogy a részletek se maradjanak ki és várja a filmes megkéréseket
Egy nagyon jó ötletet szeretnék kiemelni: az SZJG tábort! Laurának is tetszett a gondolat, és meg is jelent egy post róla az SZJG Facebook oldalán:



Na? Vélemények egy ilyen táborról?
Remélem minél többen leszünk a következő Ustream-en!

2011. szeptember 15., csütörtök

Kérdésözön: We love L.Laura!

Ismét bebizonyosodott, hogy Leiner Laura, nem csak mint író, hanem mint híresség is remekel. Mindig is hangsúlyozta, hogy "szeretiazolvasóit!" (=D), de most újabb elismeréseket kap azért, hogy minden olvasói kérdésre válaszol! Az egyik barátnőm tanácsolta, hogy írjak erről és bár más (könyves) blogokon is kigyűjtötték a legérdekesebb kérdéseket/válaszokat, szerintem ez igencsak szubjektív ezért én is összeállítottam, háát, három listát. Mivel mindegyik kapott egy-egy találó címet, ezért nem részletezném, hogy mik a szempontok, olvassátok el és kiderül! (A sorszámozással nem kell foglalkozni, az csak nekem segített a gyűjtéskor!)

Csakúgyálaltalában ÉRDEKES

1.
Cortez Vagyok Csáá Miért nem lesz könyv Cortez szemszögéböl?:/:)[Meglehetne irni ugy mintha csak gondolna mindent, és nem naplot irna. Sokan örülnénk neki.:))]
                Cortez szemszögéből biztosan nem lesz könyv, azonban a további kötetekben jobban megismerhetjük a szereplőt, a szemét, és a szögét is. :D

2.
Laura Princz Eredetileg is írónak készült?(Ha nem, akkor mi szeretett volna lenni?) Szereti a szívek szállodáját? Csak mert sokszor szerepelt a könyvben...:)
                Nem, 18 éves koromig nem tudtam, hogy író leszek. Előtte „rockzenész” szerettem volna lenni, esetleg lakatos. :D Igen, szeretem a Szívek szállodáját, rengeteg filmet és sorozatot nézek. : )

3.
Dorottya Besenyei Ugye nem lesznek szakítások? (de ha igen akkor olyan legyen hogy utána megint összejönnek:D)
                :D Sajnos ezt nem árulhatom el.

 4.
Dóra Jónás Meg írtad már a hatodik részt?
                Nem szoktam elárulni, hogy melyik részt írom, illetve, hogy még a Szent Johanna gimit írom-e, mert a kiadás és a saját tempóm nagyon eltérő. (Gyorsan írok).

5.
Rebeka Czucik Hogy találta ki Cortez karakterét? :)
                Nehéz kérdés. Elképzeltem egy  olyan fiút, akit szeretnék utálni, de csak azért utálom, mert szeretem.

6.
Panna Eölyüs Jacques és Flóra összefognak jönni?
                Sajnos erre nem válaszolhatok. : (

7.
Vivien Hodács Gyerekkorodban is írtál "amatőr" műveket? :)
                Nem, gyerekként nem írtam.

8.
Rebeka Kuszinger A szjg után várható másik ilyen könyvsorozat mai fiataloknak? :D és a szjg-t mikor elkezted írni már előre tudtad mi fog torténni mid a 8 részben vagy közben találod ki.folyamatosan? Szokott ihlet hiány lenni? Gépen írod? :D
                Igen, az SzJG után is ifjúsági regényt/regényeket tervezek. Igen, előre kitaláltam, hogy mi fog történni a sorozatban. Nem, ihlet hiányom nem szokott lenni, én egy ilyen „sokihletes” író vagyok. :D Gépen írok.

9.
Dóra Kovács vagy nem gondoltál egy kiegészítő kötetre ami összefoglalja hogy mikor mit gondoltak a többiek?
                Nem, az SzJG Reni naplója, rajta keresztül ismerhetjük meg a történetet. Úgy gondolom, hogy Virág szemszöge enyhén szólva rövid lenne (:D), Kingáé idegbeteg, Ricsié olvashatatlan stb… A történet főszereplője szándékosan Reni.

10.
Julia Rathmann melyik szereplő személyisége áll a legtávolabb a sajátodtól, és miért?:)melyik fejezet megírása tartott a leghosszabb ideig?Ésss...elárulod mi a csillagjegyed:)))?
                Minden szereplő közel áll hozzám, és egyben távol is, így erre elég nehéz válaszolni. : ) Nekem az egész SzJG egybefolyik, így ilyenre nem nagyon emlékszem. :D A csillagjegyem bika. Azt hiszem.

11.
Flóra Antónyi ki nevezte be Renit a karaoke-ra? és Arnold visszafog még jönni? és lesz majd szakítás?sokáig lesznek együtt a párok?
                A következő kötetekben kiderül. Arnold karaktere nem tűnik el teljesen. Az utolsó két kérdésre sajnos nem válaszolhatok. : )



SZJG film (bocsi, de ez a mániám)

1.
Panna Csapó Készül valaha film a könyvből?
                Örülnék neki. : )

2.
Hanni HorseFan Gőz Lesz film a könyvből? Lesznek a további részekben új szereplők?
                Örülnék neki, ha készülne film az SzJG-ből. Igen, lesznek új szereplők. : )

3.
Szófia Balogh nem gondoltál arra, hogy képeket kapcsolsz a szereplőkhöz?
                Nem, amíg az SzJG-t nem filmesítik meg (bízom benne, hogy megtörténik), addig az olvasók fantáziájára bízom a karaktereket.

4.
Kaiser Tánya Lesz-e film belőle? ha igen akkor mikor? és ha lesz akkor h lehetne a szereplő válogatásra bejutni :DD
                Amennyiben készül film az SzJG-ből, hatalmas castingot tartunk… : )



We <3 Laura (best of válaszok)
1.
Orsolya Solya Fábián Lesznek nagy meglepetések? :D
                Surprise! :D

2.
Szofii Tamás követed a renivel kapcsolatos dolgokat? úgy értem h mikor levágatta a haját te is levágattad? :d
                Ööö. Nem, amikor „Reni levágatta a haját”, akkor nekem még hosszú volt, a megjelenéskor ez teljesen véletlenül alakult így. Az igazság az, hogy nekem le kellett vágatnom, mivel véletlenül zöld lett a vége. :D

3.
Tóth Petra Nagyjából mennyi könyv fogyott el a dedikálás alatt? (: Mennyien lehettünk úgy összesen a 3 nap alatt?
                Én úgy éreztem, hogy egymilliárdan. :D

4.
Kitti Harkányi hány éves korodtól kezdtél el írni, és mi motivált erre???
                18 éves koromban írtam az első regényemet. Leginkább az unalom motivált. :DD

5.
Enikő Schiller Leiner laura : Team cortez v Arnoldos vagy?
                Ööö. Team SzJG? :D

6.
Flóra Antónyi Arnold honnan tudta,h Reni és cortez járnak?( mert azt mondta: remélem fel tudja fogni,h mit kapott.)
                Arnold okos.




Ezek azok, amiket én kiemeltem, de az "első kérdéshullám" teljes egészét megnézhetitek ITT. Ezermillió köszönet és elismerés ezért LAURÁNAK!!! Valamint köszönöm Korinak, aki volt olyan kedves és tanácsokkal látott el, amivel szerencsésen kibillentett blogger-(írói)válságomból. =D És egyébként mindenkinek, aki ezután a hosszú szünet után is visszalátogat a blogra. Köszönöm, remélem senki nem csalódott bennem! Készüljetek, mert hamarosan újra jelentkezem, de hogy mivel, az meglepetés! =D

2011. szeptember 14., szerda

Uborkaszezon

Nos, rögtön meg is magyarázom a címet: az "uborkaszezon" kifejezést használják általában, ha épp semmi nem történik. Bevallom ezt is az SZJGből tanultam. =D Szóval bocsánatot szeretnék kérni, amiért mostanában nem írtam bejegyzést és semmi változás nem volt az oldalon, pedig az emberi szervezetnek szüksége van rá, de végül is ez nem is egy orvosi portál. Igyekszem keresgélni valami érdekesség után, de konkrétan semmi nem történik mostanában az SZJG-univerzumban! Ne féljetek, mert amint az ilyesmit kimondom, vagy leírom, máris támadnak az ötletek, ráadásul betegen fekszem itthon, szóval időm, mint a tenger! kitartás és még egyszer: bocsánat!!!

2011. szeptember 2., péntek

Napi naplóidézetek

Mivel mostanra a többség már elolvasta a könyvet, valamint beértünk szeptember csodás hónapjába, ami engem arra ösztönöz, hogy valamivel felvidítsalak titeket. Szóval ma minden nap kaptok egy idézetet Reni naplójából (az 5. könyvből), persze az aktuális napi részből, amit oldalt olvashattok a menüsávban.
Szóval mostantól minden nap (amikor csak tudom) feltöltöm az idézetet.
------------------------------------------------------------->>