Cél

Minden - Ami - SZJG

2012. július 14., szombat

SZJG 7 BORÍTÓ!!!

Megkésve, de azért kirakom, mert ki tudja, talán vannak, akik még nálam is többet gürcölnek nyárimunkában és talán jól esne nekik, ha blogspoton is kint lenne... Plusz ígértem, hogy nem maradok le...     annyira, igaz? =)

2012. július 4., szerda

Ötletdoboz!

Kérlek válaszoljatok az alábbi kérdésekre!
miket szeretnétek olvasni a bolgon? milyen témák érdekelnek benneteket az SZJG-univerzumon belül? (mert hogy van egy pár, pl.: szereplők, helyszínek, programok, író, film, stb...) melyik eddigi rovatokat, ötleteket hagyjam el, vagy folytassam?
Valamint a bloggal kapcsolatos ötleteiteket is ide írhatjátok megjegyzésben.
Akinek nincs Google fiókja, az a misswebs@citromail.hu címre írja meg email-ben. Nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm!

2012. július 3., kedd

Ustream elmaradások és fórum mazsolázgatás

Mivel nyaraltam a legutóbbi Ustream idején, én is lemaradtam róla, gondolom nem vagyok egyedül így nyár tájékán. Szerencsére egyik blogger "kollégámnak" több ideje volt és publikálta is a beszélgetés krémjét/lényegét. Én, mint olvasó ez úton is köszönöm Timinek a szerkesztőnek! Íme, az oldalán megtalálhatjátok a bejegyzést: Aki-lemaradt-az-ustream-ről!!!
Nagyon ígéretesnek tűnik az SZJG-kalauz ötlete. Azt hiszem ezt is hozzácsaphatom keresési repertoáromhoz.
Pár hír a megjelenésekről: SZJG7 dátumát a héten tudjuk meg, az SZJG8 (te jó ég! =D) pedig 2013. februárjában várható. Hát igen... Addig tényleg csak várni lehet. De ne aggódjatok, majd kitalálunk valamit, hogy elüssük az időt!
Még pár dolgot a különböző SZJGs fórumokról. Örömmel láttam, hogy mennyire felpörgött a szerepjáték téma a vlogos videó után és elképesztő, hogy az emberek mennyit bírnak írogatni össz-vissz két hét alatt, de amint beleolvasol rájössz, hogy a minőség sínyli meg. Lehet, hogy ezeket a fórumokat könnyebb kezelni, és kevesebb idő alatt többet halad a történet, de ahány ilyen szerepjátékba beleolvastam azt kellett látnom, hogy mérhetetlenül elvesztek a szereplők karakterei. Tény, hogy senki se tudja olyan élethűen visszaadni Laura stílusát, de legalább a szereplők jelleme maradjon meg könyörgöm. Íme néhány példa, hogy megértsétek miről beszélek:

cortez csönget reniéknél cortez:szia reni csak azért jöttem mert unatkozom és hát izé aludhatnák itt nálatok?
Reni: hát persze gyere be, de még nem végeztem az angolal
Könyörgöm, Reni mondana ilyet valaha?!

(Cortez felhívja a srácot, akibe a húga bele van zúgva, mellesleg a suli legmenőbb sráca.)
Cortez: Szia. nem sarah vagyok hanem a bátya Cortez! Nincs kedved átjönni videojátékozni?
Sam: őőő...háát, végülis, mehetek. sarah is ott van?
Cortez: Igen. Miért? Sam:Ígéred nem mondod el azt amit én most mondok? Cortez: Persze. Sam: Már régótta szerelmes vagyok sarahba. 
Hozzátenném, a srác soha életében nem találkozott Cortezzel. Hol itt a realitás emberek???
A helyesírásról már ne is beszéljünk. Szóval én nem azt mondom, hogy rossz dolog ez, de az én ízlésemnél ez nem üti meg a mércét és ez igazából azért zavar, mert akik ezeket írják, azok sokkal igényesebbre is képesek lennének. Én nagyon szívesen olvasok minden szerepjátékot, fanfictiont vagy akármit, de ezek igazán el tudnak szomorítani főleg, mikor látom, hogy más meg milyen klassz és minőségi írásokra képes.

Szóval hajrá, mindenki írjon, mert jó dolog és én is imádom, bár én inkább saját történeteket szeretek írni, de szerintem olvassatok át mindent kétszer, mert sokkal többre vagytok képesek a fentieknél.

2012. július 2., hétfő

Népszámlálás, körkérdések, új desing, meg úgy általában: Indulás!

Remélem sokatoknak feltűnt és tetszik is az új desing, gondoltam, kicsit nyáriasra veszem a formát.
Előre leszögezném, hogy ez egy olyan bejegyzés lesz, ami kevésbé érdekes nektek, viszont annál fontosabb nekem, ezért szeretném, ha válaszolnátok és életjelet(!) adnátok magatokról.
Elsősorban, csak pár kérdésre kéne válaszolnotok ide, megjegyzésben, mert egyenlőre azt se tudom, hogy mit, megy hogy, meg mik az igények, ami pedig fontos.
Szóval: miket szeretnétek olvasni a bolgon? milyen témák érdekelnek benneteket az SZJG-univerzumon belül? (mert hogy van egy pár, pl.: szereplők, helyszínek, programok, író, film, stb...) melyik eddigi rovatokat, ötleteket hagyjam el, vagy folytassam?      valamint a kreatív ötleteket is mindig szívesen olvasom, már csak kíváncsiságból is....

Hát igen, egy most egy komolyabb/komorabb bejegyzés lett, de tényleg nagyon kellenek ezek a visszajelzések  nekem, hogy olyan blogot tudjak szerkeszteni Nektek, amit szívesen olvastok.

2012. július 1., vasárnap

Defibrilátor avagy élesszük újra a blogot!

Nos, íme immár ténylegesen visszatértem, teljes életnagyságban. Távollétem oka: hát.... minden olyan remekül alakult az életemben, hogy egy csepp szabadidőm sem maradt. Na de majd most! Amúgy is itt az idő, hiszen a napok fogynak, a feszültség pedig egyre növekszik... Reménykedem, hogy amíg üres nyári óráitokban, a szabadságtól lerészegedve (nem feltétlenül konkrétan értem....) élvezitek a semmittevés gyönyörét és közben epedezve várjátok a 7. (te jó ég, komolyan, már a 7.??? =D ) részt néha-néha ellátogattok ide a blogra is, hogy végigfussatok soraimon.
És ha már újraéledünk, miért ne tegyük stílusosan? Örömmel jelentem be, hogy nem kívánok félmunkát végezni, hanem végzek egy nagy nyári felújítást is! =) Szabadjára engedem híres/hírhedt kreativitásomat és... nos, majd meglátjuk, hogy mi sül ki belőle a végén, mindenesetre nekiállok mazsolázgatni és remélem találok nektek pár csemegét... =D
Szóval. Mostantól ismét nyitva áll a misswebs@citromail.hu, lehet bátran írni! Sőt, szívesen fogadok bármi besúgói információt, már még mindig nem én vagyok Gossip Girl... =)

Addig is...
                                        xoxo   =D

2012. március 6., kedd

Visszatérés (hivatalosan)

Tudom, hogy ezer éve nem írtam és őszintén mentségem sincs több, mint hogy addig nem akartam a szemeitek elé kerülni, míg ki nem olvasom a 6-ot, ami  -- jelentem -- megtörtént! Ki emlékszik még arra, hogy valamikor az ősz-tél önkényes váltakozásának idején elvétve emlegettem valamiféle programot, amit a többi SZJGs oldalszerkesztővel kívántam megvalósítani? Na? Hát lassan, amint a napocska előbújik elkezdek ráállni az ügyre. Remélem tetszeni fog nektek az ötlet... Juuuj, de ez még titok! =D Drukkoljatok, hogy a korábban ebben a témában említett szerkesztők is kaphatóak lesznek az ötletemre. Mindig is azt mondtam, hogy a kreativitás lételem! Hát most ezt fogom bebizonyítani, ismét.

Továbbá, mégy annyit szerettem volna megjegyezni, örülök, hogy a Moly SZJGs körökben is terjed, mert én már több mint egy éve tag vagyok (vajon mondhatjuk, hogy öreg moly vagyok? Hmm...) és naaagyon szeretem, klassz, hogy egyre többen csatlakoznak, főleg, hogy közületek is. Aki még nem tette meg, regisztráljon! (Jó tanács =D)