Cél

Minden - Ami - SZJG

2011. augusztus 18., csütörtök

Kérés

Kedves Mindenki!
Akik régóta olvassák a blogot, azok tudhatják, hogy a Suliújság Adj tanácsot! rovatát szerkesztem. Az email címemre a misswebs@citromail.hu -ra lehet írni levelet, a választ pedig az újságban lehet elolvasni. Már többen írtak, de még korántsem annyian, amennyi elég lenne a rovat megtöltéséhez, az augusztusi és a szeptemberi számhoz, pedig nem is érkezett levél egyáltalán, így sablonokat (olyan leveleket, amiket én írtam) kellett helyette beraknom. Szeretem szerkeszteni a rovatot és nem akarom megszüntetni, de levelek hiányában fölöslegessé és értelmetlenné válik, így nem lesz más választásom, ha csak nem segítetek. Többen tudják igazolni, hogy mindenkinek válaszolok és tiszteletben tartom a magánéletünket, sőt (bár ezt én nem tudom megállapítani) nem is adok rossz tanácsokat. =) Szóval, kérlek ha lelki problémátok akad, akkor bízzatok meg bennem és írjatok a misswebs@citromail.hu címre és szóljatok másnak is, hogy ne kelljen megszűnnie az Adj tanácsot! -nak!
Előre is köszönöm!!!
Egy kétségbeesett rovatíró:

Annamari

2011. augusztus 15., hétfő

Hirdetés

Nos, most éppen (Kinga szavaival élve) "hátba szúrom" magamat. Legalábbis netes körökben ilyesmit kevesen csinálnak, de én fair játékos vagyok, és mint SZJG rajongóként, mint bloggerként, tudom, hogy mi a minőség (bár ebben a kontextusban ez kissé ostobán hangzik) és akár használ, akár árt nekem, nem fogom elhallgatni a véleményemet. Szóval akkor most elmesélem:

Egyszer volt, hol nem volt egy budapesti lakás, ahol a nappaliban egy Annamari nevű lány épp a blogját írta. Miközben szorgalmasan kereste és nézegette a többi Szent Johanna Gimis oldalt, rábukkant egy másik blogra, az egyetlenre, az övén kívül, ami az SZJGvel foglalkozott. A blog még fiatal volt, úgy egy héttel azelőtt készült, hogy ő odatévedt. Megnézte az egész oldalt, elolvasott rajta minden betűt és úgy döntött rendszeres olvasó lesz (addig csak egy követője volt ennek a blognak). Ezek után visszatért blogjára és meghozta az oldal történetének legkülönösebb döntését: önként, bármifajta különleges előzmény nélkül, úgy, hogy még csak nem is ismeri a szerkesztőjét: HIRDETNI FOGJA A BLOGOT!!!

Szerkesztője: Anita

Hát, most már ismeritek a történetét ennek a cikknek és készek vagytok a véleményemre. Nagyon érdekes, hogy rengeteg olyan ötlet van az szjg-fanok.blogspot.com -on, ami az én fejemben is megfordult már korábban: az SZJG-ben említett zeneszámok listája (amit ezek után már nem teszek ki ide, mert szerintem az copy-nak minősülne), a fanfiction levelezőlista (őrület, hogy másnak is eszébe jutott, de én, miután megérdeztem erről levélben Leiner Laurát, elvetettem az ötletet, mert ő ellenezte, így aztán kisebb fajta személyes sérelem nekem, hogy más megcsinálta). De rengeteg más ötlettel is találkoztam itt, ami nagyon tetszett, például a fórum ötlete, amit én nem raktam a blogra, mert megelégedtem a cicerokonyvstudio.hu fórumával, valamit a szerkesztő (a továbbiakban Anitának fogom írni) összegyűjtötte az SZJGs kívzeket a Kvízpart-ról, ami szintén nagyon tetszett.

Összességében ajánlom, hogy nézzétek meg az szjg-fanok.blogspot.com -ot, mert annak ellenére, hogy nemrég készült, igényes, szervezett munka és egy igazi SZJG rajongóra vall. Nagyon szeretnék és fogok is, írásban kommunikálni a szerkesztővel, mert szerintem nekünk, SZJG bloggereknek, ha már ketten vagyunk össze kéne fognunk. =D Ez úton is további sok sikert kívánok Anitának és a blogjának!!!

SZJG rajongói oldalak

Már régóta össze akarom gyűjteni az úgy mond "sorstársaimat" akik szintén a Szent Johanna Gimit, választották témának honlapjukhoz, blogukhoz. Ez valamiféle reklámnak is minősülhet, az ő javukra... =D Webszolgáltatónként helyezem el őket, hogy legyen valami rendszer is. Íme:


Mindenkilapja.hu
http://szentjohannagimi.mindenkilapja.hu/
Szerkesztő: Blanka

http://aszentjohannagimi.mindenkilapja.hu/
Szerkesztő: ?

http://szentjohannagimioldi.mindenkilapja.hu/
Szerkesztő: ? (SZERKy>3)

http://szjg5.mlap.hu/ 
Szerkesztő: Petra

http://aszentjohanna.mindenkilapja.hu/ 
Szerkesztő: ?


http://a-szent-johanna-gimi.mindenkilapja.hu/
Szerkesztő: Anne


http://szjg-fanclub.mindenkilapja.hu/
Szerkesztő: ?


http://szjgfanoldal.mindenkilapja.hu/
Szerkesztő: ?


http://szjgfan.mindenkilapja.hu/
Szerkesztő: ?


http://szjgkonyvsorozatok.mindenkilapja.hu/
Szerkesztő: ?


http://szent-johanna-gimi.mindenkilapja.hu/
ÜRES (csak a sablon)


http://szjgrjongoiclub.mindenkilapja.hu/
Szerkesztő: Zsófi




eoldal.hu
http://www.aszentjohannagimi.eoldal.hu/
Szerkesztő: ?


http://www.szjgfan.eoldal.hu/
Szerkesztő: ?


http://www.kutyabarat98.eoldal.hu/
Szerkesztő: ?


http://www.szent-johanna-gimi.eoldal.hu/
Szerkesztő: ?


http://www.szentjohannagimi.eoldal.hu/
Szerkesztő: Rey




Hupont.hu
http://szentjohannagimi.hupont.hu/ 
Szerkesztő: ?

http://szent-johanna-gimi.hupont.hu/ 
Szerkesztő: Eszti


http://szentjohannagimirajongok.hupont.hu/
Szerkesztő: ?




Blogspot.com
http://szjg.blogspot.com
Szerkesztő: ÉN (Annamarka) =D


http://szjg-fanok.blogspot.com/
Szerkesztő: Anita




GPortál.hu
http://www.truegomez.gportal.hu/
Szerkesztő: Lera


http://usherworld.gportal.hu/
Szerkesztő: ?



Nos ennyi lenne az én kis összegzésem! Ha valaki talál újat, vagy esetleg kihagytam egyet, akkor írja meg nekem ide kommentbe, vagy akár email-be is (misswebs@citromail.hu).

2011. július 25., hétfő

Nyári érdekesség

Nézegettem az oldal látogatottságát (igen, ezt minden blogger csinálja, de valószínűleg tényleg az egónk miatt van... =D), ami néha egész érdekes tud lenni higgyétek el, amikor rájöttem, hogy milyen kis aranyos, okos rendszer ez a blogspot. Ezt persze már tudtam, de érdekes adatokat találtam a blog közönségével kapcsolatban és nyár lévén aktuálisnak találtam leközölni, szóval vessetek rá egy pillantást:

Oldalmegjelenítések száma országonként
Magyarország
   543
Szlovákia  
9
Románia
   6
Egyesült Királyság  
5
Egyesült Államok
   5
Horvátország
   3
Ausztria  
1
Németország  
1
Spanyolország
   1


Hát nem tök jó! (Úgy tűnik csak én vagyok lelkes, de megmagyarázom, mielőtt menthetetlenül hülyének néztek.:) Van pár ember, (akiknek ezer ölelést küldök) akik külföldi nyaralásuk alatt is nézik az oldalt, esetleg kint élő magyarként olvassák, vagy vannak olyan tehetségesek, hogy teljesen véletlenül, nem magyar (hanem angol, spanyol, vagy ki tudja milyen) billentyűzettel beütötték a "szent johanna gimi" szavakat a keresőbe (najó az "szjg" valószínűsége kicsit talán nagyobb)!
Ezt most csak egy kis nyári érdekességképp szerettem volna megosztani, semmi különösebb égbekiáltó dolog, de már tervezek olyasmit is, úgyhogy türelem! TÜRELEM! Ez lehetne az új könyv címe is, mégse lenne valami hatásos, hiszen mindenki beleőszül a várakozásba augusztus végéig. Mindegy, lényeg, hogy: türelem!!!

Még valami! Most átmegyek a "kezdő blogger" sémából (mint a szerkesztő rendszerre való rácsodálkozás, stb.) a "haladó blogger" sémába, ami csupán annyit jelent ez esetbe, hogy hálálkodni fogok (nem az anyukámnak, hogy támogatott és ösztönzött, mert blog témában nem nagyon tett ilyesmit) azoknak akik rendszeres olvasói a blognak, mert óriási volt számomra az az élmény, hogy fél év munka és írás után, 7 rendszeres olvasóról 20-ra ugrott ez a szám, mindössze két hét alatt!!! Köszönöm!!! Mindenkinek aki olvassa a blogot!

2011. július 19., kedd

Ha a rajongóknak várnia kell...

Most egy olyan bejegyzést olvashattok, amit sehol máshol. Más rajongói oldalakon ugyanis száraz tényeket kaptok, én pedig nem ezért indítottam ezt a blogot. Azért tettem, hogy olyan információkhoz is hozzájussatok, amikre amúgy nem tennétek szert, amit esetleg elkerülnék a figyelmeteket. Ezek a dolgok nem biztosak, felvetések, sőt lehet, hogy ha ilyesmi eszedbe jut el is veted, mert butaságnak tűnik. Szerintem pedig pont ez az, ami megmutatja Leiner Laura művének nagyságát: az, hogy már a mindennapjaik bármely mozzanatában fel véljül fedezni a Szent Johanna Gimit.

Szeretek gondolkodni az olvasottakon és örülök, ha ezzel foglalkozhatok (ezért is volt jó ötlet a blog), de talán még inkább örülök, ha ezt az aktivitást, amit önmagammal kapcsolatban már megszoktam, másokban is felfedezem. Mikor elindult a Filmet a Szent Johanna Gimiből! (bár az az ötlet bennem született) az egy ilyen pillanat volt. Ma is épp olvasgattam a neten, mikor ezt az élményt élhettem át újra, mégpedig ennek a fórumtémának köszönhetően:


Rancs
2011-07-17 21:32:21 válasz erre
Sziasztok! Azért indítottam ezt a témát, mert nem igazán illik egyik meglévőhöz sem. Szóval nekem van egy elméletem ami lehet, hogy hülyeség,nem tudom, de majd ti eldöntitek. Szóval. Vannak youtube-on ezek az szjg-s videók.A negyedik részről februárban csináltak videót és berakták alá a Mr.Brightside-t. Mint tudjuk a negyedik kötetben elég fontos ez a szám...És ha elolvassuk magyarul a szövegét akkor sok hasonlóságot lehet feldfedezni a könyvel kapcsolatban.Nemrég felrakták az 5.részről a videót és gondoltam talán az alatta lévő szám ugyan úgy fontos szerepet kap majd a könyvben. Ez a szám : Keane-Somewhere only we know. Megnéztem de nem találtam magyarul a szöveget,de talán a refrént naggyából értettem:(javítsatok ki ha rossz)"És ha van egy perced,miért nem megyünk? (miért nem) Beszélünk róla valahol amit csak mi tudunk.Ez lehet a vége mindennek.Akkor miért nem megyünk valahová amit csak mi tudunk?" Ez egy szerelmes szám. És akkor eszembe jutott,hogy nem utal-e ez arra, hogy "valahova amit csak mi tudunk"... az nem a kilátó? Bocsi hogy ilyen hosszú lett, lehet hogy az egész egy hülyeség, nem tudom. :D érdekel h mit gondoltok... XD

Bár ezt a szóban forgó fórumtémánál is megtettem, ez úton is szeretnék gratulálni "Rancs"-nak és megköszönni neki, valamint "Ashley"-nek, aki a szám szövegét írta meg magyarul (ezt ITT találjátok meg).

És mikor épp ezt a fórumtémát olvastam, még egy hasonló dologba ütköztem:

Rancs
2011-07-17 21:57:01 válasz erre
EMBEREK! Még egy dolgot észrevettem!!! Az 5.rész borítóján ott van az a levél. És ugye most átalakult a szentjohannagimi.hu és az 5.részes videóban még a régi. Azt most megnéztem és összehasonlítottam a mostanival és....Tadam! Ott egy boríték a parafa-táblán xD sztem az is közrejátszik majd!
 
Erre a következő kommentárok érkeztek:
Szofiehzs
Válasz: Rancs üzenetére: EMBEREK! Még egy dolgot észrevettem!!!
2011-07-17 22:53:23 válasz erre
nemlehet, hoooogy...valamelyik részben, azthiszem a 3.-ban van valami olyasmi, hogy a reni berág valamin és ír egy levelet, amiben leír mindent amit érez. aztán a végén úgy dönt, h jobb lesz ha ezt senki nem látja meg, és beteszi a cortez-dobozba. és itt jön képbe a doboz. már megint A Doboz!!! nem biztos, h itt, de valamikor tuti, h szerepe lesz a történetben.
 
iloveszjg
Válasz: Valaki üzenetére: gyerekek a végén még az
2011-07-18 16:43:06 válasz erre
nemhiszem.. xd nincs nagyon"nyom" amin elindulhatnánk.. /: ezekkel a Találgatásokkal csak magunkat nyugtatjuk és próbáljuk meggyőzni magunkat h az ugy lesz ahogy mi gondoljuk, ezzek is csillapitva a vágyainkatxdxdxd
 
 
Lehet, hogy csak túlreagálom az egészet és mindez teljesen lényegtelen a regény szempontjából, esetleg hülyeség is és a fent említettek rossz irányba tapogatóztak, de ha az én regényem rajongói (amennyiben lesznek ilyenek) ilyeneket írnának, ilyeneken gondolkodnának, időt áldoznának efféle eszmefuttatásokba, az engem olyan mértékben meghatna, hogy azt el se tudjátok képzelni. Reméljük, hogy Laura is hasonlóan gondolkodik erről. Megérdemli, cserébe azért, amit mi kaptunk tőle: a Szent Johanna Gimit.

Pótlás... megint =( AZ 5. KÖTET ÁLTALÁNOS INFÓI

A nyár már csak ilyen... NO COMMENT (csak Renisen =D)
A lényeg, hogy összegezhetem a teljes információt. Voila!:

A következő kötet...
Címe: Szent Johanna Gimi 5. -Remény
Szerző: Leiner Laura
Megjelenés+Dedikálás: L&L Könyvesbolt, augusztus 25., 26., 27.
Hivatalos megjelenés: augusztus 29.
Hossz: 488 oldal
Fogyasztói ár: 2990 Ft
Borítója:



A teljes borító:


Fülszöveg:
Új tanév, új osztálytárs, új konfliktusok, új és régi barátságok, új és régi szerelmek...
A 11/b-ben továbbra is "zajlik az élet", miközben többek között az is kiderül, hogy mi történt a párizsi csereutazáson, hogy kicsoda Jérome ás Benoit
és vajon ki lopja Dave személyiségét, hogy miért veszélyes a Gomba, hogy Zsák kibe lesz szerelmes és Cortez miért törli ki az összes ismerősét a Facebookon...Na és persze, hogy Reni kitől kapta a nyakláncot meg a gyűrűt...
Reninek is újabb kihívásokkal kell szembenéznie, de úgy tűnik, egyre jobban felnő hozzájuk...



Aki várja a megjelenést: .......KI NEM?! =D


Ennyi volna... (olyan büszke vagyok, hogy majdnem mindent kívülről írtam!!! =D)

2011. július 6., szerda

Elmaradt infók és egyéb tudnivalók, sűrű bocsánatkérések közepette

Akkor kezdem: bocsi, bocsi, bocsi, bocsi, bocsi, bocsi, bocsi, bocsi, bocsi, bocsi,  bocsi!!!!!!!!!!!! Tényleg, komolyan szégyen, hogy nem írtam, de.... najó nincs de. Most igyekszem pótolni és összegezni az elmaradt információkat.

1.) Kezdjük a legfontosabbal:
az SZJG5. alcíme: REMÉNY!!! Megjelenés: augusztus 25., 26., 27. L&L Könyvesbolt!!!
A videót ITT tekinthetitek meg.

2.) Az Avatar-versenyt és a Reni naplója pályázatot is (már rég bocsibocsibocsi) lezárták. A villámhétnek is vége. A szereplőkről érkezett rajzok közül hétfőn kiválasztották a  győzteseket.

3.) Nagy sokára - , de nem kissebb lelkesedéssel - jelenzem be, hogy megjelent a Suliújság májusi száma. Ne nézzetek hülyének, tudom, hogy július van, de Arnoldnak sok dolga volt és kicsit elmaradt. Nem is csoda, amennyi rovatot össze kell vágnia szegénynek. Ezért is hirdette meg a Suliújság dizájneri posztját, amire várja a jelentkezőket. A pályázatról bővebben ITT olvashattok. Gyerünk! Jelentkezzetek minél többen!!!

4. ) Apropó Suliújság: a júniusi szám készülőben van, a júliusira a rovatokat 15-éig kell beküldeni KÉPEKKEL EGYÜTT!!!

5.) Oké, akkor ide biggyesztem az én kis saját híreimet és hirdetéseimet. Egyrészt köszönöm azoknak, akik írtak nekem az Adj tanácsot! rovatba, továbbra is várom a leveleket a misswebs@citromail.hu email-címre. A közvélemény kutatás is hamarosan indul, majd oldalt kell szavazni a megszokott rendszer szerint. Valamint köszönöm azoknak, akik a versenyemre jelentkeztek, de sajnos még nincs elég versenyző, úgyhogy még várni kell. A versenyről bővebben ITT olvashattok.

6.) Úúú!!! És még egyszer megemlíteném a Filmet a Szent Johanna Gimiből! kampányunkat. Lájk!

Köszönöm annak aki végigolvasta!!! =D
Annamari